Списак играча групе Д – Евробаскет 2022

од

Групи Д домаћин је Чешка. Утакмице се играју у О2 арени у Прагу. У групи Д налазе се: Холандија, Финска, Пољска, Чешка, Израел, Србија.

Чешка Холандија Финска Пољска Израел Србија

Чешка

Селектор: Ронен Гинзбург

1.Патрик Ауда (Patrik Auda)Јокохама
2.Војтjех Хрубан (Vojtěch Hruban)Лондон лајонс
3.Томаш Саторански (Tomáš Satoranský)Барселона
4.Ондреј Балвин (Ondrej Balvin)Прометеј Слобожанске
5.Мартин Петерка (Martin Peterka)Левен Брауншвајг
6.Јаромир Бохачик (Jaromir Bohačík)Брозе Бамберг
7.Ондреј Сехнал (Ondrej Sehnal)Левен Брауншвајг
8.Јан Весели (Jan Vesely)Барселона
9.Давид Јелинек (David Jelinek)Католички универзитет Сан Антонио де Мурсија
10.Вит Крејчи (Vit Krejčí)Оклахома сити тандер
11.Мартин Криж (Martin Kříž)Нимбурк
12.Томаш Кизлинк (Tomáš Kyzlink)Бросе Бамберг
Кошаркашка репрезентација Чешке

Холандија

Селектор: Маурицио Бускаља

1.Ворди де Јонг (Worthy De Jong)Лајден
2.Џеси Едвардс (Jesse Edwards)Универзитет у Сиракузи
3.Јаник Франке (Yannick Franke)ПАОК
4.Мет Хармс (Matt Haarms)Скајлајнерс
5.Шејн Хаминк (Shane Hammink)Ден Бос
6.Мухамед Керази (Mohamed Kherrazi)Ден Бос
7.Чарлон Клоф (Charlon Kloof)Порто
8.Хито Кок (Jito Kok)Ден Бос
9.Олаф Схафтенар (Olaf Schaftenaar)Донар
10.Руланд Схафтенар (Roeland Schaftenaar)Баскет Коруња
11.Кеј ван дер Вурст де Врис (Keye Van Der Vuurst De Vries) Фила Остенде
12.Леон Вилијамс (Leon Williams)Донар
Кошаркашка репрезентација Холандије

Финска

Селектор: Ласи Туови

1.Шон Хаф (Shawn Haff)Хелсински сигалс
2.Микаел Јантунен (Mikael Jantunen)Нутрибулет Тревизо
3.Хенри Кантонен (Henri Kantonen)Kарху баскет
4.Петери Копонен (Petteri Koponen)Хелсинки сигалс
5.Миро Литл (Miro Little)Санрајз кришчен академи
6.Александер Мадсен (Alexander Madsen)АЕК Атина
7.Лаури Марканен (Lauri Markkanen)Кливленд кавалирс
8.Едон Маџуни (Edon Maxhuni)Ден Бос
9.Топијас Палми (Topias Palmi)Лимбург јунајтед
10.Сасу Салин (Sasu Salin)Леново Тенерифе
11.Илари Сепеле (Ilari Seppälä)Сен-Шамон
12.Елијас Валтонен (Elias Valtonen)Манреса
Кошаркашка репрезентација Финске

Пољска

Селектор: Игор Миличић

1.Јарослав Зисковски (Jaroslaw Zyskowski)Трефл Сопот
2.Александер Олек Балцеровски (Aleksander Balcerowski)Гран Канарија
3.Михал Соколовски (Michał Sokołowski)Универсо Тревизо
4.Арон Цел (Aaron Cel)Тварде Пјерники
5.Еј-Џеј Слотер (A. J. Slaughter)Гран Канарија
6.Матеуш Понитка (Mateusz Ponitka)Зенит Санкт Петербург
7.Лукаш Коленда (Lukasz Kolenda)Шлонск Вроцлав
8.Александер Ђева (Aleksander Dziewa)Шлонск Вроцлав
9.Доминик Олејничак (Dominik Olejniczak)Гравлен
10.Михал Михалак (Michal Michalak)Метрополитан 92
11.Јакуб Гарбач (Jakub Garbacz)Стал Остров Вјелкополски
12.Јакуб Шенк (Jakub Schenk)Тур
Кошаркашка репрезентација Пољске

Србија

Селектор: Светислав Пешић Кари

1.   Дејан ДавидовацЦСКА
2.     Огњен ЈарамазБајерн Минхен
3.     Вања МаринковићСаски Басконија
4.    Марко Гудурић Фенербахче
5. Василије Мицић Анадолу Ефес
6.     Владимир Лучић Бајерн Минхен
7.     Немања НедовићЦрвена звезда
8.     Душан РистићФуенлабрада
9.    Никола КалинићБарселона
10.Марко Јагодић-КуриџаБудућност
11. Никола МилутиновЦСКА
12.Никола ЈокићДенвер нагетс
Кошаркашка репрезентација Србије

Израел

Селектор: Гај Гудес

1.Дени Авдија (Deni Avdija) Вашингтон визардс
2.Јам Мадар (Yam Madar)Партизан
3.Гал Мекел (Gal Mekel)Андора
4.Тамир Блат (Tamir Blatt)Алба Берлин
5.Јовел Зосман (Yovel Zoosman)Алба
6.Гај Пнини (Guy Pnini)Хапоел Холон
7.Рафаел Рафи Менко (Rafael Menco)Макаби Тел Авив
8.Нимрод Леви (Nimrod Levi)Хапоел Галил Елион
9.Томер Гинат (Tomer Ginat)Хапоел Тел Авив
10.Џејк Коен (Jake Cohen)Макаби Тел Авив
11.Роман Соркин (Roman Sorkin)Макаби Тел Авив
12.Идан Залмансон (Idan Zalmanson)Хапоел Тел Авив
Кошаркашка репрезентација Израела

Група А

Група Б

Група Ц

Још нема коментара

Шта мислите?

Ваша адреса е-поште неће бити објављена.